Tavukçuluk
kahverengi beyaz yumurta
Beyaz ve Kahverengi Yumurta Arasındaki Fark

Tüketiciler yumurta alırken kimi yumurtaların beyaz kimi yumurtaların ise kahverengi renge sahip olduğunu gözlemlemektedir.Bu durum yumurta renginin besin değerleri ve..

tavuk kümeslerinde kötü koku
Tavuk Kümeslerinde Kötü Koku

Tavuk kümesleri ve çok sayıda tavuğun bulunduğu kümeslerin çevresindeki kötü koku bölgedeki insanların şikayetçi olduğu konular arasındandır.Bu kokunun başlıca..

tavuk ördek
Tavuk ve Ördekler Birlikte Yetiştirilebilir Mi?

Tek bir kümesi olan kişiler, tavuk ve ördek beslemek istediklerinde bu iki tür hayvanın birlikte yaşayıp yaşayamayacaklarını merak etmektedir.Tavuklar ve ördekler..

tavuklar neden yumurtlamaz
Tavuklar Neden Yumurtlamaz?

Daha önceden yumurtlayan tavukların yumurtlamaması,yumurtlama dönemine gelen tavukların yumurta vermeye başlamaması tavukçulukta en sık görülen sorunlardan..

tavukları vahşi hayvanlardan korumak
Tavukları Yırtıcı Hayvanlardan Koruma Taktikleri

Yırtıcı hayvanlar kendinden güçsüz canlıları hedef alarak onların can güvenliğini tehdit altına almaktadır.Tavuklar da yırtıcı hayvanların bir çoğundan..

kışın nasıl tavuk beslenir - Kışın Tavuk Bakımı
Kışın Tavuk Bakımı

Hobi amaçlı tavuk yetiştiren kişiler tavuk yetiştirmeye genellikle havaların ısınması ile başlama eğilimindedir.Sıcak günlerde tavuk bakımı soğuk günlere göre..

kaliteli köy yumurtası
Kaliteli Köy Yumurtası Alabilmek İçin Tavuk Beslenmesi

Sağlıklı ve güvenilir yumurtalar tüketmek isteyen kişiler küçük kümeslerde hobi amacıyla tavuk yetiştiriciliği yapmak istemektedir.Daha önce tavuk beslememiş ve..

hasta tavuk nasıl anlaşılır
Hasta Tavuk Nasıl Anlaşılır?

Tavuklarda hastalıkları belirlemenin en temel koşulları hayvanları iyi gözlemlemektir.Tavuk yetiştiricileri, tavuklarını sürekli olarak gözlemlerse tavuklarda..

yumurtlama yeri değişmesi
Tavukların Yumurtladıkları Yeri Değiştirmesi

Tavuk yetiştiricilerinin sıklıkla rastladığı sorunlardan biri de tavukların sürekli olarak değişik yerlerde yumurtlamasıdır.Tavukların farklı yerlerde yumurtlaması..

tavuklarda yumurta yeme
Tavuklarda Yumurta Yeme Alışkanlıkları

Tavuk yetiştiriciliği ile uğraşan kişilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri tavukların yumurta yemesidir.Tavuklar kendi ürünlerini tüketme..