Koyunculuk
hamile keçi nasıl anlaşılır
Hamile Keçi Nasıl Anlaşılır?

Keçi yetiştiriciliğine yeni başlayan kişiler gebe keçileri fark edebilmekte zorluk yaşayabilirler.Keçinin gebe olup olmadığının büyük önem arz ettiği durumlarda..

acıpayam koyunu
Acıpayam Koyunu

Acıpayam koyunu,ülkemizin yerel koyun ırklarından biridir.Adını Denizli ilinin Acıpayam ilçesinden almaktadır.Genellikle Ege Bölgesi'nde yetiştirilen Acıpayam..

Keçiler Ne Sıklıkla Sağılır?
Keçiler Ne Sıklıkla Sağılır?

Keçi sütü zengin besin değerleri ile tüketicilerin ilgisini çeken bir besin maddesidir.Keçi yetiştiriciliğine yeni başlayan kişiler keçilerin ne kadarda bir..

merinos koyunu
Merinos Koyun Yetiştiriciliği

Merinos koyun ırkı,evcil koyun ırkları arasında önemli ve oldukça popüler bir ırktır.İlk olarak İspanya'da görüldüğü bilinmektedir.Günümüzde ise dünyanın bir..

koyunlarda kırkım
Koyunlarda Kırkım

Koyunlarda kırkım,genellikle bu alanda uzmanlaşmış ekiplerce gerçekleştirilmektedir.Bazı koyun yetiştiricileri ise kendi koyunlarının kırkımını kendileri..

keçi yemi
Keçilerin Yemlenmesi

Et ve süt bakımından verimli,hızlı büyüyen ve dış etkilere karşı dayanıklı keçiler yetiştirebilmek için doğru bir yemleme önemlidir.Keçilerin sağlıklı bir..

romanov koyunu2 - Romanov Koyun Irkının Özellikleri
Romanov Koyun Irkının Özellikleri

Romanov ırkı Rusya bölgesi çıkışlı bir koyun ırkıdır.Rusya'da yetiştiricilerin tercih ettiği bir ırk olduktan sonra Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde ve Amerika..

Keçi Yetiştiricilerine Tavsiyeler
Keçi Yetiştiricilerine Tavsiyeler

Ülkemizin belirli bölgelerinde sıklıkla tercih edilen bir hayvancılık alanı da keçi yetiştiriciliğidir.Bazı kişiler günlük et ve süt ihtiyaçlarını..

keçi yetiştiriciliğinin avantajları
Keçi Yetiştiriciliğinin Avantajları

Keçi yetiştiriciliği diğer hayvancılık faaliyetleri ile kıyaslandığı zaman belirli avantajlara sahiptir.Keçiler hem süt hem de et için yetiştirildiklerinden bu..

keçi yetiştiriciliği
Keçi Yetiştiriciliği

Keçi yetiştiriciliği, hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak isteyen kişiler için tercih edilen yetiştiricilik alanlarından biridir.Keçi yetiştiriciliği, süt, et ve..