Tavukçuluk
hasta tavuk nasıl anlaşılır
Hasta Tavuk Nasıl Anlaşılır?

Tavuklarda hastalıkları belirlemenin en temel koşulları hayvanları iyi gözlemlemektir.Tavuk yetiştiricileri, tavuklarını sürekli olarak gözlemlerse tavuklarda..

yumurtlama yeri değişmesi
Tavukların Yumurtladıkları Yeri Değiştirmesi

Tavuk yetiştiricilerinin sıklıkla rastladığı sorunlardan biri de tavukların sürekli olarak değişik yerlerde yumurtlamasıdır.Tavukların farklı yerlerde yumurtlaması..

tavuklarda yumurta yeme
Tavuklarda Yumurta Yeme Alışkanlıkları

Tavuk yetiştiriciliği ile uğraşan kişilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri tavukların yumurta yemesidir.Tavuklar kendi ürünlerini tüketme..

tavuklarda gagalama
Tavuklarda Gagalama

Tavuklar arasında görülen birbirlerinin tüylerini gagalama ve yeme alışkanlıkları tavukçuluk ile ilgilenen yetiştiricilerin sıklıkla yaşadığı sorunlar arasında..

tavuklarda folluk seçimi
Tavuklarda Folluk Seçimi

Tavuklar yumurtlamak için genellikle biraz gölge,az miktarda yüksekçe ve temiz bir folluk seçimi yaparlar.Folluk olarak seçilen yerlerin sert olmaması özellikle önem..

tavuklarda kuluçka
Kuluçkada Görülen Sorunlar

Tavuklarda kuluçka olayında rastlanabilen çeşitli sorunlar bulunmaktadır.Bu sorunlar bazen kalıtsal özellikler bazense çevre ve bakım koşullarından..

kuluçkahane
Kuluçkahane Bölümleri

Kuluçkahaneler kurulurken doğru bir işleyiş ile hayvan sağlığının korunduğu,verimli yetiştirme sonuçları alındığı bir ortam yaratılmak istenmektedir.Yumurta..

tavuk gübresi
Tavuk Gübresi

Tavuk gübresi,tavukların sindiremedikleri yemler ve hayvan dışkılarını ifade etmektedir.Tavuk gübreleri büyük tavukçuluk işletmelerinin yarattığı çevre..

civciv bakımı
Civciv Bakımı

Sağlıklı,et ve yumurta bakımından verimli ve üretken tavuklar elde etmenin en önemli koşulu iyi bir civciv bakımıdır.Civcivler küçük yapılı,hızlı büyüyen ve..

tavuklarda yem
Tavuklarda Yem

Tavuk yetiştiriciliği dünyanın çoğu bölgesinde popüler olan karlı bir hayvancılık faaliyetidir.Uygun bakım koşullarının sağlanması ve doğru yemleme..